Як це зроблено ? Металопрокат.

Як це зроблено ? Металопрокат.

У даній публікації представлений процес отримання металопрокату, а саме - безшовних труб.

Отримання безшовних труб вельми цікавий процес, так як включає в себе майже всі стадії отримання будь-якого іншого металопрокату, таких як: смуга, квадрат, дріт, лист і доповнюється ще одним процесом, - «прошивка». Прошивка використовується часто в ковальсько-пресовому виробництві при отриманні поковок у вигляді кільця, втулки або труби. Навіть вже досвідчений металоторгівець не завжди має уявлення як виробляється його основний товар. Відео що зачаровує про виробництво рядового металопрокату і безпосередньо безшовних труб ви можете переглянути нижче. А у кого немає можливості переглянути відео, можуть наочно вивчити схему поетапного виробництва металопрокату.

         Для виробництва безшовних труб використовують трубну заготівлю, в широких масах металоторгівців зазвичай просто кажуть - «круг», «кругляк». Так само цю заготівлю використовують в ковальсько-пресовому виробництві для отримання поковок різної конфігурації, часто квадратного перетину. Перекувати круг в заготівлю квадратного перетину іноді набагато технологічніше, ніж перековувати квадратну заготівлю у квадрат, тому «круг» (заготівля у вигляді круглого перетину) отримала своє широке поширення як універсальна заготівля для подальшого перероблення.

 

Схема отримання безшовних труб.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схема отримання зварних труб, будь-якого профілю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Схема прошивки бесшовных труб.

 

 

 

 

 

 

Так виглядає процес прошивки труб в дійсності:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Прокатка звичайного листового прокату або заготівлі- напівфабрикату, для подальшого переділу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Залежно від прокатного стану з заготівлі можна отримувати різний профіль на виході. Сортамент металопрокату налічує тисячі позицій: від звичайного листа до складного гнутого профілю.

Виробництво холоднокатаного листа різного профілю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рейка - це теж різновид металопрокату.