• Головна
  • Ливарне виробництво Ковальська справа
Ливарне виробництво  Ковальська справа

Ливарне виробництво Ковальська справа

Місто:
Україна
Рубрика:
Ливарне виробництво Ковальська справа

На жаль по вашому запиту нічого не знайдено. Спробуйте змінити запит, або вибрати іншу рубрику

Ливарне виробництво.
Ливарне виробництво (литво сталі або чавуну) - є головною і основною заготівельної базою всього машинобудування. Історія ливарного виробництва дуже багата і цікава. Деякі науково-популярні статті про ливарному виробництві ми будемо публікувати на нашому порталі «Металобаза». Перші литі вироби отримували ще в III-II тисячолітті до н.е. спочатку з бронзи, пізніше з чавуну. Значного розвитку лиття  чавуну отримало приблизно з XIII-XIV ст. Сталеві виливки почали отримувати в XIX в. Литі деталі з алюмінієвих і магнієвих сплавов- кілька десятків років тому. У Теперішній час в ливарному виробництві застосовують безліч різних сплавів. В даний час відомі понад 50-ти способів сталевого литва. Всі вони відрізняються по визначальним ознаками: основа матеріалу форми, природа сполучних добавок, тип оснащення, спосіб ущільнення, спосіб заливки, спосіб впливу на рідкий розплав в процесі кристалізації. З усіх способів лиття приблизно 60% засноване на використанні дисперсних матеріалів, в основному це традиційні способи сталевого лиття в об'ємні форми з дисперсних матеріалів як піщано-глинисті форми і.т.д.
Основні види лиття.

Лиття сталеве, чавунне і.д.р. в піщано-глинисті форми, «землю»;
2) Лиття в ЖСС (рідкі самотвердіючі суміші);
3) Лиття в оболонкові форми;
4) Лиття в кокіль (металеві форми);
5) Лиття по випалювальних моделях;
6) Лиття під тиском (для більшої точності виливки, як правило без подальшої механічної обробки);
7) Відцентрове лиття. (Застосовують для отримання бронзових втулок, чавунних втулок і.т.д.)
8) Напівбезперервне лиття
9) Лиття вижиманням
10) Лиття вакуумним всмоктуванням.
Все що не можна прокатати - можна викувати. Все що не можна викувати - можна відлити.

Художня ковка, лиття.

Художнє лиття - це виливок художніх творів з металів, або полімерів. З металів частіше використовують мідні сплави (бронза, мельхіор, латунь), срібло, золото, олово, чавун, сплави алюмінію. З полімерів використовуються гуми, силікони, ПВХ. Документально підтверджено, що художнє лиття було розвинене багато тисяч років тому. У Єгипті знайдено скульптури, відлиті з бронзи, що датуються III-ім тисячоліттям до нашої ери Також художнє лиття широко використовувалося в Стародавній Греції і в Стародавньому Римі. Пік художнього лиття з бронзи припав на XVII-XVIII століття в Західній Європі, коли заможні люди бажали увічнити себе в статуях.На Київської Русі художнє лиття було розвинене з 11 століття, коли відплив дзвонів став мистецтвом. Художнє лиття в сучасному світі отримало своє поширення в ювелірній промисловості, виробництво декоративних елементів предметів інтер'єру. Методами художнього лиття користуються навіть у медичній - стоматологічної галузі.
Художня ковка - це виготовлення предметів побуту з металів методами деформації металевої заготовки, як правило металопрокату. Художня ковка отримала своє поширення в архітектурі та інтер'єрі.
Виробами художньої ковки зазвичай є: ковані ворота, огорожі, хвіртки, забори, вивіски, козирки, садові гойдалки, альтанки, флюгери, решітки на вікна, ковані сходи і перила, люстри, свічники і навіть ковані ліжка і столики. Часто у продажу зустрічаються окремі ковані елементи, які випускають приватні кузні як ширпотреб. Будь здібна людина методом зварювання може виготовити власний твір мистецтва як з конструктора. Особливе враження справляє прийом застосування в зв'язці і елементів художньої ковки та елементів художнього лиття.